Welcome to NEZ Midget Hockey.  We wish everyone a successful season.  Have some fun!

Please click on the Midget Handbook for program information.

View the Midget Handbook 2016-2017

 2017-2018 Tryouts:

Tryout results will be posted here.  Check back after every skate for your next skate time.

Group 1

Next skate times:

TYPE DAY DATE ARENA START END AREA DIVISION VISNAME HOMENAME
GAM WED 17-10-11 CVB 19:15 22:00 NWZ MIDGET 1 – BONNER NE152 – NEZ NW231 – NWZ THUNDER
GAM SUN 17-10-15 KMA 14:30 16:45 SWZ MIDGET 1 – BONNER NE152 – NEZ SW541 – SWZ OIL KINGS
PRA FRI 17-10-20 CVA 18:30 19:30 NEZ MIDGET 1 – BONNER NE152 – NEZ
GAM SAT 17-10-21 TCB 19:30 21:45 NEZ MIDGET 1 – BONNER SA782 – ST ALBERT NE152 – NEZ
GAM SUN 17-10-22 MWA 20:00 22:15 NEZ MIDGET 1 – BONNER BE912 – BEAUMONT NE152 – NEZ
PRA WED 17-10-25 WWA 21:30 22:30 NEZ MIDGET 1 – BONNER NE152 – NEZ
BUNN MACKENZIE
CAEIRO KRISTOPHER
CARPENTER Curtis
DANE MORGENSEN
DESCHENE DAGEN
FLEURY SAMUEL
HENKE WAYNE
HEPPEL BRANDEN
JACOB COSCARELLA
KREISER COLE
LEMBRYK MICHAEL
LENZ ETHAN
LLOYD THOMAS
NIKIFORUK COLE
ORLECKY EVAN
PANCHYSHYN TYLER
PULLISHY COLE
SOTO DYLAN
STEPHENSON JAKE
TOBIN TANNER

 

Coaches:

HEAD COACH BROCK LYCAN
ASSISTANT MIKE REHILL
ASSISTANT MATT BELEC
ASSISTANT BRAD SAMEULSON
ASSISTANT TANNER ROPECEAN

 

Group 2
Next skate times:

TYPE DAY DATE ARENA START END AREA DIVISION VISNAME HOMENAME
GAM TUE 17-10-10 GOA 20:30 22:45 SAZ MIDGET 3 – RUPTASH NE153 – NEZ SA784 – ST ALBERT
GAM SAT 17-10-14 TCB 19:30 21:45 SWZ MIDGET 3 – RUPTASH NE153 – NEZ SW544 – SWZ OIL KINGS
PRA WED 17-10-18 GLA 19:45 20:45 NEZ MIDGET 3 – RUPTASH NE153 – NEZ
GAM FRI 17-10-20 CWA 19:45 22:00 NWZ MIDGET 3 – RUPTASH NE153 – NEZ NW233 – NWZ LIGHTNING
GAM SUN 17-10-22 CVB 17:30 19:45 NEZ MIDGET 3 – RUPTASH BE913 – BEAUMONT NE153 – NEZ
PRA SUN 17-10-29 LOA 18:30 19:30 NEZ MIDGET 3 – RUPTASH NE153 – NEZ
AMMAR JAIDAN
BENIK RILEY
DEAN SETH
DEROSE ANTHONY
FILIPCHUK CONOR
KILPATRICK-STEELE JACOB
KULCZYCKI TYLER
LOUGHEED JACOB
MCCARTAN ETHAN
MCDONALD JACOB
NIKIFORUK TRAVIS
SEMENIUK STEPHEN
SHAMSELDINE SHAMSELDINE
SIDORCHUK ZACHARY
STEWART LUKE
TREMBLAY ASHTON
TRIEU VAN
TYMCHUK COLE
WEBBER COLE

 

Coaches:

HEAD COACH JASON TREMBLAY
ASSISTANT BRIAN TYMCHUK
ASSISTANT DALE HARRISON
ASSISTANT RAY BENIK

 

Group 3
Next skate times:

**SUNDAY, OCTOBER 14, 2017  @  CVB   15:00 TO 16:00

TYPE DAY DATE ARENA START END AREA DIVISION VISNAME HOMENAME
GAM SUN 17-10-15 KEA 15:45 18:00 NEZ MIDGET 5 – TURNER KC116 – SABRES NE154 – NEZ
PRA MON 17-10-16 WWA 19:30 20:30 NEZ MIDGET 5 – TURNER NE154 – NEZ
GAM TUE 17-10-17 SSA 19:45 22:00 NEZ MIDGET 5 – TURNER SP841 – SHERWOOD PARK NE154 – NEZ
GAM SAT 17-10-21 KEA 18:30 20:45 NWZ MIDGET 5 – TURNER NE154 – NEZ NW235 – NWZ STORM
GAM SUN 17-10-22 CWB 18:30 20:45 NEZ MIDGET 5 – TURNER SW547 – SWZ OIL KINGS NE154 – NEZ
PRA SUN 17-10-29 CVB 18:45 19:45 NEZ MIDGET 5 – TURNER NE154 – NEZ
BAPTISTA ALEC
CURTIS BRADY
DECKERT RILEY
DHANOO HARRISON
FINDLAY EAMON
GACH JARED
HALLDORSON TYLER
HARNETT ETHAN
LAZARRE LESLIE
LETKEMAN-COHEN BRAYDEN
MATTHEW CAMERON
PATENAUDE KYLE
SALVATORE ANTHONY
ST PIERRE ZANE
STEPHENSON RYAN
STEWART NATHAN
STEWART-DYMENT ZACHARY
SWOBODA AIDEN
TODD DRAYDEN
TRUSCOTT ETHAN

 

Coaches:

HEAD COACH CODY KLEPARCHUK
ASSISTANT KYLE KUETBACH
ASSISTANT CODY VAN de VEEN
ASSISTANT BRANDON VOLLWEITER
ASSISTANT KAL ESCHUK

 

Group 4

Next Skate Times:

TYPE DAY DATE ARENA START END AREA DIVISION VISNAME HOMENAME
GAM FRI 17-10-13 TMW 20:30 22:45 NEZ MIDGET 6B – BIDEWELL NW236 – NWZ STORM NE155 – NEZ
GAM SUN 17-10-15 LOA 17:15 19:30 NEZ MIDGET 6B – BIDEWELL EN230 – ENOCH NE155 – NEZ
GAM TUE 17-10-17 GFA 19:15 21:30 SPG MIDGET 6B – BIDEWELL NE155 – NEZ SG883 – SPRUCE GROVE
PRA THU 17-10-19 SSA 18:30 19:30 NEZ MIDGET 6B – BIDEWELL NE155 – NEZ
GAM FRI 17-10-20 SPS 20:45 23:00 SPZ MIDGET 6B – BIDEWELL NE155 – NEZ SP842 – SHERWOOD PARK
PRA SAT 17-10-28 GLA 18:30 19:30 NEZ MIDGET 6B – BIDEWELL NE155 – NEZ
BERGERSEN CHRISTOPHER
CLARKE THEODORE
D’ANDREA ALESSANDRO
DEVINE JORDY
DHALIWAL ANMOL
DWELSDORF-SZUCS MATTHEW
EWANUK MARIUS
HODDER DILLON
HOVE OLIVER
MCCONNELL ARAMUS
MCPHERSON CURTIS
NAJMEDDINE MALIK
PORODO RYAN
RAHIME MOHAMMED
RIZVI YOUSUF
TOD TEJHAS

 

Coaches:

HEAD COACH CHAD MITCHELL
ASSISTANT MANFRED KALK