Atom Hockey

Welcome to Atom Hockey for the 2019-2020 season.

New for this year is the collaborative tryouts of NEZ, Eagles & Northstars. Team formation will begin with the selection of the NEZ Atom Crush team and will continue until all players are on a team

Players from the Braves Area are welcome to tryout for the Atom Crush team and then to return to the Braves for team formation. Or, Braves players can participate in the collaborative tryouts of NEZ, Northstars and Eagles. 

If you are from the Braves area and your name is not on the lists below you may contact  Lisa Tellefson at hockeystuff1310@gmail.com for your next ice times

Next skate times

Group 1

WED 2019-09-18 Westwood 17:45 18:45
Amerey Kareem
Anderson Dominic
Cherrett Kaleb
Cramer Makayla
Danilak Lukian
Gwinnett Sebastian
Junck Liam
Kalynchuk Brayden
Lackey Ryland
Mccann Gavin
McConnell Lucas
McNallie Baxley
Peters Carson
Reynolds Ethan
Ross Kayd
Stevens Dylan

Group 2

WED 2019-09-18 Clareview B 18:00 19:00
Abbott Duncan
Bastos Josiah
Byrd Owen
Davies Liam
Daw Nickolas
Dorosh Zachary
Emann Kyler
Finbow Ethan
Kapicki Brady
Kitchen Mason
Lang Aaris
Lewis Jackson
Nurse Darrian
Prasad Joshua
Thorson Brock
Tso Brayden

Group 3

WED 2019-09-18 Westwood 19:00 20:00
Bylsma Joshua
Egido Xavier
Faria Anthony
Guinchard Tyson
Horzelenberg Riley
Macneil Alexander
Murray Carson
Olohan Carter
Ryll Michael
Sims Cohan
Stewart Riley
Tallick Ryder
Tomlinson Elliot
Trollope Jackson
Veenstra Blake

Group 4

TUE 2019-09-17 Glengarry 18:30 19:30
Ammar Jawad
Burtt Carter
Clark Brayden
Cody Owen
Currie Tyler
Dutchak Riley
Ezrouti Adam
Ezrouti Noah
Girouard Brody
Hauca Samuel
Healey Mya
Houlihan Ethan
Lilwall Salem
Lounsbury William
McMartin Alexander
Moncrieff Jaiden
Nguyen Cruz
Nitz Zackary
Oliver Riley
Penney Cody
Pietroniro Jesse
Rau Claire
Sawan Mohamad
Seifeddine Ameer
Shields Jenna
Simon Grant
Smith Jackson
Springer Jay
Vest Nikolai
Viel Austin
Watson Tayven

Group 5

FRI 2019-09-20 Glengarry 18:30 19:30
Colin Mia-Isabella
Dyment Lincoln
Marchand Isaac
Hlady Riley
Bendera Kinley
Bendera Grayson
Hatoum Gavin
Gothard Rylan
Burgoyne Kale
Tustin Ashley
Yam Isaac
Mifflin Max
Kolody Landon
Strangemore Alex

Group 6

THU 2019-09-19 Glengarry 18:15 19:15
SAT 2019-09-21 Londonderry 09:00 10:30
Alhindi Mohamed
Appelman Sophia
Backman Gavin
Chau Cullen
El Bawarchi Mahmoud
El Bawarchi Mohamad
Gaim Edab
Henderson Sara
Hordeski Rylan
Kishiuchi Clark
Kostiuk Ben
McFee Katrina
Newman Ethan
Shtay Weam
Therres Logan
Thomas Jermain

McDonalds Canada atoMc® Hockey Banner

Please click on the Atom Handbook for program information.  Atom 1 HandBook 2018-19

Comments are closed.